У прими-балерини просто космічна швидкість, і повна відсутність зіркової хвороби.

Зате є багате сценічне життя: Олена Філіп’єва виконала партії усіх героїнь класичних балетів, уже в 23 – наймолодша народна артистка України. Усе на сцені Національної опери, куди потрапила ще дівчинкою.

«Була дуже ранима, ось кожен міг слово сказати, кожен міг образити, тому мене театр змусив, загартував таку силу волі, характер», - розповідає народна артистка України Олена Філіп’єва.

Тільки очі, у яких, здається, можна потонути, видають чуттєвість Олени – завжди зібраної і цілеспрямованої. Цього вечора балерина змінить 6 образів. І в неї зіркові партнери – Денис Матвієнко, Фарух Рузіматов, Юрій Смекалов.

«Нею пишається не тільки Україна, але і пострадянський простір, я думаю, що і в світі вона користується великою популярністю, оскільки була відзначена Майєю Михайлівною Плісецькою», - розповідає соліст Маріїнського театру, хореограф Юрій Смекалов.

У Плісецької Олена улюблениця ще з 90-х, коли перемогла на її конкурсі «Майя». Її схвальні відгуки вмить зробили Філіп’єву відомою. Олену запрошували до себе провідні театри світу, але вона завжди поверталася на рідну сцену. Тепер тут її бенефіс.

Денис Матвієнко, уславлений танцівник і з осені – керівник балетної трупи, і придумав бенефіс для своєї давньої партнерки по сцені зі складною програмою.

«Люди стають зірками і залишаються легендами тоді, коли мук творчості на обличчі не видно», - розповідає художній керівник трупи Національного театру опери та балету Денис Матвієнко.

Сама Олена Філіп’єва хоче бачити щиру публіку, а серед неї й високопосадовців, щоб вони не лише вручали їй нагороди, а частіше ходили до театру.

Подивитись сюжет можна тут 

Автор: Марина Петрова, Телеканал ICTV

В Национальной опере состоялся бенефис Елены Филипьевой при участии Дениса Матвиенко и Фаруха Рузиматова. В продолжение вечера прима-балерина театра явилась зрителю в шести разных образах, вместив в программу две премьеры и четыре абсолютных хита — партии Кармен, Умирающего лебедя, Зобеиды и — в качестве апофеоза — Китри из "Дон Кихота". Вместе с остальными зрителями хрестоматийные 32 фуэте из III акта этого балета отсчитывала ЛЮБОВЬ МОРОЗОВА.

Печально констатировать, что профессионалов уровня Елены Филипьевой в нашей стране почти не осталось. На вопрос о том, почему же и она не уехала, балерине приходится отвечать чуть ли не в каждом интервью — после очередного пересказа историй о победе в конкурсе "Майя", о покровительстве Майи Плисецкой и долгого перечня наград и свершений. Слава богу, что Филипьева у нас все-таки есть,— без нее отечественный балет стал бы намного скучнее, обеднев не просто на одну звезду, а на десятки гала-концертов, собирающих созвездия готовых слететься по ее зову именитых гостей, равно как и на множество талантливых молодых артистов, чей талант мог бы и не созреть без примы — камертона стиля и техники. 

Читать текст полностью

 

Любовь Морозова, "Коммерсантъ-Украина"

В предверии грандиозного бенефиса Елены Филипьевой на сцене Национальной оперы Украины, нам удалось побывать на генеральной репетиции премьеры, и увидеть, как работает весь механизм изнутри.

Посмотреть альбом

 

Материал портала http://bestin.ua/

Подписаться на рассылку

Facebook